Позакласна робота

Семінар з вишивання Яременко Таміли Павлівни червень 2016 року

      Дуже цікавим та пізнавальним став відвіданий мною семінар відомої вишивальниці Таміли Павлівни. 
      Серед робіт майстрині, що експонувалися: скатертини, доріжки, ікони, картини, серветки, рушники, портьєри, гобелени. Візерунки збирає скрізь, де буває: на Кіровоградщині, на Львівщині, «підглядає» в односельчанок. Вражає розмаїття технік, якими користується Таміла Павлівна: болгарський та звичайний хрестик, гуцульська гладь, гобеленове та оксамитове шитво. Остання, до речі, – її власний винахід.
Окрасою колекції є чотирьохметровий царський диво-рушник із розкішним візерунком, виконаний чорними, червоними і золотистими нитками. А історія його така. Потрапила якось Таміла Павлівна зі своєю сім’єю до Ермітажу. Одну старовинну ікону покривав рушник дивовижної краси, який свого часу був подарований російському цареві. Жодна майстриня не могла би байдужою пройти повз таку красу. «Не поїду, доки не сфотографуєш для мене цього рушника», – звернулася до доньки, бо подумки вже бачила його у власному виконанні. Отож довелося Наталці крадькома сфотографувати для мами експонат. Але це було лише півсправи. Зображення довелося ретельно вивчати через лупу, адже на фото навіть візерунків деяких не було видно, не те що хрестиків. Та головне – ідея. Таміла Павлівна трішки вдосконалила кольорову гаму, замінила російського двоголового орла українською Берегинею, додала нашого національного колориту. Через кілька місяців роботи колекція отримала справжню перлину. Назвала її майстриня «Від землі до неба». 
      Історія іншого відтвореного рушника має глибоке українське коріння. Далекого 1891 року Леся Українка та Маргарита Комарова подарували власноруч вишитий рушник Тарасовій світлиці на Чернечій горі. Візерунки для нього збирала мати Лесі – Олена Пчілка, яка була глибоким знавцем української вишивки і видала про неї кілька альбомів. Як засвідчували фотографії різних часів, цей рушник висів на портреті Тараса Шевченка, який написав у 1888 році відомий художник Ілля Репін, і на іконі святого Тарасія. Після того, як у 1930-х роках розібрали Тарасову світлицю, рушник вважали втраченим. Проте, на щастя, він зберігся, і на сьогодні є власністю Національного музею Тараса Шевченка у Києві.
І ось через 120 років Таміла Павлівна створила найдосконалішу, на думку фахівців, копію Лесиного рушника, як за розміром, так і за орнаментом та мереживом. Щоб надати йому автентичного вигляду, народна майстриня застосувала метод історичної реконструкції. Провела ретельні виміри, зробила близько 500 фотознімків, відновила геометрію візерунка. Робота виконана у червоному і чорному кольорах у техніці брокарівського візерунка. 






Копія рушника Лесі Українки

Царський рушник









Районний бал випускників 2016 року с. Чернятин

Червневий день відлунює святково,
І сміх, і квіти, й гомін голосний…
Зібрало нині свято нас чудове
Прощальний вечір, вечір випускний.
Непрохана сльозина у зіницях,
В душі із смутком радість обнялась.
Випускники сьогодні, як годиться,
З дитинством попрощатися зійшлись!
3 червня на території Чернятинської ЗОШ I-IIIст. відбувся загальнорайонний урочистий Бал випускників.
На святково прикрашеному подвірї навчального закладу зібралось чимало гостей, бо випуск – це своєрідне свято, свято радості і прощання. Панувала щира і добра атмосфера, було сказано безліч теплих слів, побажань, настанов. Лунала мелодія шкільного вальсу. Кружляли у танці пари, даруючи всім радість від свята грації, краси, молодості. У пам`яті залишаться світлі, радісні, веселі спогади. 
В районному балі взяли участь представники Рівської школи, а саме директор школи Левківський М. С., заступник директора з НВР Яцькова Л. С., класний керівник 9 класу Павлюк І. М. з 9-ти класниками, вчитель історії та правознавства Охорзіна О. В. 
Бажаємо випускникам щасливої дороги. Хай здійсняться усі побажання, збудуться усі мрії!






Комментариев нет:

Отправить комментарий